E27 va E14 lampochkalari o'rtasidagi farq nima?

Uyingizda ishlatadigan cho‘g‘lanma, halogen yoki ixcham lyuminestsent lampalarni LED lampalar bilan almashtirmoqchi bo‘lganingizda yoki yangi lampochka sotib olmoqchi bo‘lganingizda E27 va E14 kabi atamalarga duch kelasiz. Lampochkaning chiroq ushlagichi turi E bilan boshlanadigan kod bilan ko'rsatilgan. Uylarda ishlatiladigan umumiy chiroq ushlagichlari E27 va E14. Keyin qaysi birini tanlash kerak?
Energiya{0}}tejamkor LED chiroqlar juda kam quvvat sarflagan holda ajoyib yorug'lik chiqishiga ega. Halojen va akkor lampalar bilan solishtirganda, LED lampalarning ishlash muddati 15 dan 30 baravar ko'p. Chiroq ushlagichining turi lampochkani tanlashda e'tiborga olinadigan birinchi omil hisoblanadi. Chiroq ushlagichining turini aniqlash uchun qandilga yoki siz olib chiqqan eski lampochkaga qarang.
E14 yorug'lik ushlagichining kengligi 14 mm. E27 chiroq ushlagichi esa 27 mm kengligi va qalinligi. Chiroq ushlagichining kengligini o'lchab, sizga kerak bo'lgan lampochka turini aniqlashingiz mumkin.
Agar siz yanada oqilona usul izlayotgan bo'lsangiz, hissiyotni o'lchash uchun barmoqlaringizdan foydalaning. Voyaga etgan erkakning ko'rsatkich barmog'i kengligi 15 mm. Ko'rsatkich va o'rta barmoqlar birlashtirilganda taxminan 30 mm kenglikka erishiladi. Uning turini aniqlash uchun ko'rsatkich barmog'ingizni lampochkaning rozetkasiga qo'ying. Agar barmog'ingiz rozetkani qoplasa, lampochka E14; agar rozetkani to'liq yopish uchun ikkita barmoq kerak bo'lsa, lampochka E27 hisoblanadi.
Tangalardan foydalanish qo'shimcha o'lchash usuli hisoblanadi. Dollar tangasining diametri aniq 26,5 mm. Bu o'lcham E27 yorug'lik ushlagichining diametriga juda yaqin. Pennining diametri 19,05 mm. Bu E14 yorug'lik ushlagichining 14 mm kengligiga juda yaqin.
E10, E11, E12, E17, E26, E39 va E40 kabi rozetkalar turli o'lchamlarga ega bo'lishiga qaramay, uylarda eng ko'p ishlatiladigan ikkita chiroq ushlagichi turi E27 va E14 hisoblanadi. Lampochka turini tanlashda aniq javob olish uchun siz chiroq ushlagichini o'lchashingiz kerak.
Agar qandilingizda E14 chiroq ushlagichi bo'lsa, siz E14 chiroqni olishingiz kerak. Agar qandilingizda E27 chiroq ushlagichi bo'lsa, siz E27 lampochkasini tanlashingiz kerak. E14 - E27 yoki E27 - E14 konvertorlari mavjud bo'lsa-da, ularning yoqimsiz ko'rinishi ularni mashhur qilmaydi.
Xususiyat
● Ko'zlaringiz qulayligi uchun mo'ljallangan
● Umumiy yoritish uchun ideal
● Yaltiroq cho'g'lanmalar o'rnini bosuvchi vositalar
Spetsifikatsiya
| Yorug'lik oqimi: | 470 lm |
| Lampochkaning ishlash muddati: | 15000 h |
| Lampochkaning ekvivalent quvvati: | 40 W |
| Yengil rang: | Issiq oq |
| Rang harorati: | 2700 K |
| Rangni ko'rsatish indeksi (CRI): | 80 |
| Yorug'lik samaradorligi: | 104 lm/Vt |
| Fitting/qopqoq turi: | E27 |
| Kirish kuchlanishi: | 220-240 V |
| Energiya samaradorligi klassi: | A++ |
E14 LED lampochkaning dimlanishi mumkin bo'lgan issiq oq
Xususiyat
● Akkor yoki halogen chiroqning oddiy rangi kabi
● Standart 60 vattli akkor lampochka o'rniga
● Ko‘zning zo‘riqishi, charchoq yoki bosh og‘rig‘i yo‘q; ko'zning qulayligi.
● LED lampalar kamroq energiya sarflaydi va xavfli simobni o'z ichiga olmaydi.
● CRI yuqori bo'lganda haqiqiy ranglar ko'rsatiladi.
Spetsifikatsiya
| Shakl | Sham |
| Shisha tugatish | Toza |
| Dimmable | Ha |
| Kuchlanishi | 240 volt |
| Qopqoq turi | E14 Kichik Edison vinti |
| Yorug'lik oqimi | 618,9 lumen |
| Vatt | 6 vatt |
| Akkor ekvivalenti | 60 vatt |
| Rang harorati | 2700k issiq oq |
| Ranglarni ko'rsatish indeksi (CRI) | 92.1 |
| O'rtacha umr | 25000 soat |
| Lampochka hajmi | Ø35×100mm |






